Veri Kurtarma Ne Anlama Gelir?

Veri Kurtarma Ne Anlama Gelir?

Verilerin depolandığı alanların, her hangi bir neden ile hasar görmesi durumunda, içeriğinde bulunan bilgilere erişilememe durumu söz konusu olur ise, kaybolan bilgilerin geri getirilmesi maksadı ile yapılan işlemlere, veri kurtarma denilmektedir.

Veri Kaybı Sebepleri?

Veri kayıpları genelde, verilerin silinmesi, kartın yanması, diske formatlama işleminin yapılması, zararlı virüslerin sebep olduğu kayıplar ya da diskin bozulması gibi seçeneklerden meydana gelmektedir. Yapılan veri kurtarma işlemleri sayesinde, bahsedilen sebeplerden ötürü meydana gelen içerik kayıpları genel olarak, %100 seviyelerinde geri getirilmektedir.

Veri Kurtarma Yöntemleri

Kurtarma konusunda çeşitli bilgisayar programlarına başvurmak, sanılanın aksine fayda değil, geri dönülmesi imkansız hasarlar meydana getirmektedir. Yapılacak en sağlıklı işlem, uzman bir personelden ya da uzman personellerin yer aldığı deneyimli firmalardan profesyonel yardım almaktır. Dosyaların dahili yapılarının, depolama ortamlarının, fiziksel yapılarının ve dosya sistemlerinin iyi bir şekilde bilinmesi, uygulanan kurtarma işlemlerindeki başarı oranını arttırmaktadır. Yapılan kurtarma işlemlerinin önemi açısından verilecek en güzel örnek, ticari faaliyette bulunan büyük bir işletmenin bilgisayarlarında ya da dijital ortamlarında yaşanan sıkıntı neticesinde, anında karşılaşacağı vahim sonuçların ve veri kayıplarının giderilmesi olarak verilebilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Uzun Yıllara Varan Kullanım Gücü

Uzun Yıllara Varan Kullanım Gücü

Iqos Çeşitlerinde Özel Tasarım Cihazlar

Iqos Çeşitlerinde Özel Tasarım Cihazlar

Mobil Oyun İle Para Kazanmak

Mobil Oyun İle Para Kazanmak

Kepenk ile Güvenlik Sağlanabilir mi?

Kepenk ile Güvenlik Sağlanabilir mi?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir