Öğretmenler İçin İnternetten Ek Gelir

Öğretmenler İçin İnternetten Ek Gelir

Öğretmenlerin ek gelir ihtiyacı içine girdiği özellikle orta gelirli ailelerde oldukça sık gördüğümüz bir durum olur. Bu durumlarda öğretmenler okuldan arta kalan zamanlarını değerlendirebilecekleri bir ek iş arayışı içine girerler. Bu durumda internetten para kazanma öğretmenler tarafından oldukça araştırılan bir olgudur. Öğrenmenler için internetten para kazanmanın en kolay yolu olarak ders videoları yüklemek görülür. Var olan bir eğitim sitesinin eksik olan ders konularını öğrenerek bu konularda ders anlatırken kendinizi sınıfta videoya çekip bunu siteye satabilir ve bu sayede para kazanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise kendi eğitim sitenizi kurmanız olur. Bu durumda tüm reklam geliri size kalmış olur. Tabi ki kendi sitenizi kurmak daha fazla uğraş ve zaman gerektirir. Eğer yeterli, zamanınız varsa ve web konularına hakimseniz kendi siteniz olması daha fazla gelir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Evde, internetten ek gelir elde etmek tabi ki öğretmenler için oldukça uygun bir iştir. Fakat internetin sonsuz bilgi girdabı bazı insanları korkutabilmektedir. Çalışacağınız kişiyi tanımıyor iseniz. Paranızı yatıracağına emin olmazsınız. İnternet üzerinde kiminle muhatap olduğunuzu bilmek oldukça zordur. Bu sebeple bir firma ile çalışmadan önce ı firmayı araştırmak gerekir. İnternette firma hakkında yapılmış olumsuz bir yorum olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Aksi taktirde bir sorun yaşama ihtimali tabi ki vardır. Günlük hayatımızda yüz yüze baktığımız insanlar bile bazen ödemelerimizi yapmakta gecikir ya da hiç yapmaya bilir. Dolayısıyla bu ihtimal internet üzerinde de vardır. Bu sebeple öncelikli olarak bilinmiş firmaları tercih etmelisiniz. Hatta varsa tanıdığınız bir firmayı tercih etmeniz lehinize olacaktır.

Güvenilir bir firma bularak anlaştıktan sonra geriye firmaların ihtiyaç duyduğu konular hakkında vidolar hazırlamak kalır. Bu videolar iki şekilde olur. İlki öğretmenin de içinde bulunduğu bir ders anlatım videosu şeklinde. İkincisi ise öğretmenin görünmediği sadece tahtanın slayt olarak göründüğü fakat öğretmenin sesinin olduğu videolardır. Öğretmenler kendi tercihlerine göre bu videoları hazırlayarak web sitesi sahiplerine birim fiyatından satarlar. Sattıktan sonra bu videoların tüm hakları site sahibine geçer ve siz başka bir yere satamazsınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Rehberi Ücretsiz Ekle

Firma Rehberi Ücretsiz Ekle

Çalışan Oyun Hileleri

Çalışan Oyun Hileleri

Sosyal Medya Paneli Çalışma Sistemi

Sosyal Medya Paneli Çalışma Sistemi

Online Kupon Yapmak İçin Hangi Site Tercih Edilmeli?

Online Kupon Yapmak İçin Hangi Site Tercih Edilmeli?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir