Isı Yalıtımında Strafor Kullanımı

Isı Yalıtımında Strafor Kullanımı

Isı yalıtım malzeme tavsiyesi edilecek ve binaların dış cephesinde yapılacak ısı yalıtımı amacıyla mantolama uygulamasında malzeme seçimi ve seçilen dış cephe kaplama kalınlığı mühim iki faktördür. Seçilecek ısı yalıtım levhalarının bünyesine muhakkak su emmemesi gerekmektedir. Metpor Söve ve Mantolama üretimi olan fugalı ısı yalıtım levhaları ve yalı baskı cephe kaplamaları su emme oranı sıfır malzemelerdir. Hem de buhar difüzyon direncinin yüksek olması, basınç ve vuruş dayanımı, sıcak tutuculuk ve ısı iletim kat sayısı föktürü de oldukça önemlidir.

İzolasyon malzemeleri çok çeşitlidir. Fiyatları da tabii ki buna göre çeşitlenmektedir. Enerji verimliliğini hedeflemekte olan yalıtım malzemelerinin tercihlerinde genellikle en önemli tercih sebebi, malzemelerin de ucuza mal edilmesidir. Bu sebepten dolayı da strafor kullanımını bu makalemizde konuşmak istiyoruz. Popüler olan malzemelerde ilk sırayı almakta olan strafor kullanımını dekoratif tercihlerde de görebiliriz.

Bugün EPS duvar kaplama levhaları mesela oldukça sık tercih edilmektedir.Yalıtım ihtiyacını karşılayabiliyor olmasının yanında aynı zamanda dekoratif bir özelliği de vardır. Hatta öyle ki, ahşap görünümlü, taş görünümlü duvar panelleri de üretilmektedir. Burada dekoratif olan görüntüler, straforlara işleniyor. Daha sonrasında ister dış cephe kaplama sürecinde isterse de iç cephe kaplamada kullanılıyor.

Hatta bugünlerde daha çok restoranlarda veya cafe gibi ortamlarda tercih edilebiliyor. Bu gibi yerlerde ambiansın da çok önemli olduğu biliniyor. Ortama son derece doğal görüntü vermekte olan, bu noktada başarılı olan otantik duvar panellerine yer veriliyor. Mantolama programlarında hem ekonomik bir tercih oluyor hem de aynı zamanda uzun süreli izolasyon ihtiyaçlarını son derece yüksek oranda verimlilik başarısıyla sağlıyor.

Tasarım noktasında fikir eksikliği yaşıyorsanız da bunu tasarımcılarla görüşebilirsiniz. İnternet üzerinde ya da bireysel olarak danışabileceğiniz birçok kişi bulunuyor. Bu kişilerin temel amaçları, duvar panellerinin kullanılarak çeşitli iç cephe dekoratif tasarımlar yapmalarıdır. Bu şekilde sizler de tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

IQOS Heets’te Farklılık Yaratan Özellikler

IQOS Heets’te Farklılık Yaratan Özellikler

En Kaliteli Mantolama ve Söve Hizmeti Metpor’da

En Kaliteli Mantolama ve Söve Hizmeti Metpor’da

Teknolojik Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Teknolojik Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Cephe Kaplama Konusunda Profesyonel Bir İsim: Köşk Yapı

Cephe Kaplama Konusunda Profesyonel Bir İsim: Köşk Yapı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir