ABD Bilgi Paylaşım Sitesi

ABD Bilgi Paylaşım Sitesi

Amerika ile ilgili her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Amerika’da neler oluyor? Amerika’da merak ettiğiniz her konunun cevabını bu adresten alabilirsiniz.

Amerika rehberi sitesinde ülkeyle ilgili gündem içeriklerine göz atabilirsiniz. Amerikan hayatına dair farklı içerikleri ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Amerika’dan ve Türkiye’den tüm gelişmeleri sizlerle bir araya getiriyoruz. Amerika’da ne yenir, nerede kalınır? Gibi birçok soru cevabını bulmak için sizleri bekliyor. Amerika haberlerini okuyarak ülkedeki tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Amerika hava durumu ve yerel etkinlikler ile ilgili içerikleri de okuyabilirsiniz.

E2 Yatırımcı Vizesi

Amerika E2 Yatırımcı Vizesi nedir? E-2 vizesi, Türkiye ile Amerika’nın ticari anlaşmaları gereği uygulanan vize türlerinden bir tanesidir. Amerika’da bir iş yatırımında bulunacak kişiler bu vizeden yararlanabilir. Yatırımcıların kurulacak işletmenin tamamını ya da en az %50 sine sahip olması gerekir.

E-2 Vizesi 1933 yılından bu yana geçerli olan anlaşmalardan bir tanesidir. Ticaretle uğraşan Türk vatandaşları Amerika’da yatırım yaparak oturma hakkı elde edebiliyor. E-2 Vizesine başvuracak yatırımcının, kişinin mutlaka Türk vatandaşlığına sahip olması gerekiyor. E-2 yatırımcı vizesinde yatırımcılar marka firmaların Franchising şubelerini de açabiliyor. Franchise üzerinden E-2 vizesi başvuruları size avantajda sunabiliyor.

EB5 Vizesi

EB5 vizesi, göçmen vize sınıfına dahil olan sistemlerden bir tanesidir. Bu vize üzerinden yeşil kart almaya hak kazanabilirsiniz. Vizeyi alabilmek için en az 1.000.000 dolar yatırım yapmanız gerekiyor. EB 5 vizesinden yatırımcılar, girişimciler ve ABD’de iş kurmak isteyenler yararlanabiliyor.

Minimum yatırım oranının yanında yatırım yapılan işletmenin ABD’li 10 çalışana sahip olması gerekir. Gayrimenkul yatırımları EB 5 için uygun değildir. Bu vize türünü alarak oturma izni alabilir beş yıl sonra ABD vatandaşlığı için başvuru yapabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Almak

İngiltere Vizesi Almak

Osgb Firmalarının Çalışma Prensipleri

Osgb Firmalarının Çalışma Prensipleri

Rusya Dil Okullarının Özellikleri

Rusya Dil Okullarının Özellikleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir